User Tools

Site Tools


getting_help_pl
Advertisement

Uzyskiwanie pomocy z przeglądarkami Phoenix/Firestorm

Jeśli potrzebujesz pomocy z przeglądarką Phoenix lub Firestorm, to jest kilka rzeczy jakie możesz zrobić. Bardzo zalecamy wypróbować poniższe czynności, w podanej kolejności.

Dokumentacja online

Obie przeglądarki mają rozbudowaną dokumentację online wyjaśniającą jakie funkcje są w nich zawarte i jak ich używać. Jeśli jest jakaś opcja, której znaczenia nie rozumiesz, to zobacz dokumentację poniżej:

Jeśli coś nie działa prawidłowo

Jeśli pewne rzeczy nie działają w taki sposób, w jaki powinny lub ciągle jesteś rozłączany/a, co chwilę występują awarie itd., to najlepszym miejscem do jakiego możesz się udać jest strona wiki poświęcona rozwiązywaniu problemów. Zerknij poniżej:

Uzyskiwanie pomocy wewnątrz świata

Jeśli nie udało Ci się rozwiązać swojego problemu odwiedzając linki powyżej lub jeśli potrzebujesz pilnej pomocy, to najlepiej będzie, jeśli skontaktujesz się z jedną z naszych grup wsparcia wewnątrz świata.

Zwróć uwagę, że lag czatu może być poważnym problemem. Gdy udasz się po pomoc do grupy wsparcia miej na uwadze:

  • Podaj informację jakiej przeglądarki używasz, jaki system operacyjny (Windows, OSX, Linux) - i w jakich wersjach.
    Najnowsze wersje Firestorma i Phoenixa mają specjalne pole do zaznaczania, które pojawia się w angielskim czacie wsparcia: Dodawaj typ przeglądarki; bardzo prosimy o zaznaczenie go, abyśmy mogli łatwiej Ci pomóc.
  • Twoje pytanie może nie pojawiać się przez jakiś czas; daj serwerowi trochę czasu aby wysłał je na czat i aby ludzie je przeczytali. Wysyłanie tego samego zapytania w kółko nie pomoże.
  • Lag czatu często powoduje, że wysłane wiadomości pojawiają się nie w wysłanej kolejności, a więc zamiast wysyłać kilka krótkich napisz jedną dłuższą, tak treściwą i jasną jak to tylko możliwe.
  • Jeśli odpowiedź na Twoje pytanie znajduje się na wiki, to najprawdopodobniej zostaniesz przekierowany/a na odpowiednią stronę; rozwiązanie tam podane będzie o wiele bardziej szczegółowe niż to, jakie możesz uzyskać w grupie.
  • Pamiętaj o tym, że załoga składa się z wolontariuszy pomagających w wolnym czasie bez żadnej zapłaty. Mogą nie być w stanie pomóc, ale z pewnością będą próbować.
  • Grupy wsparcia (chyba, że zaznaczono inaczej) mają status “PG” (“nadzór rodziców”, dla nastolatków), a więc uważaj na swój język. Zbaczanie z tematu jest dozwolone, ale musi się jakoś odnosić do wsparcia w naprawie błędów. Bez reklamowania, aktów nienawiści, flamingu, dramatyzowania, spamowania lub żebrania.

Wysyłanie prośby o wsparcie lub raportowanie błędu

Jeśli myślisz, że udało Ci się znaleźć błąd - lub jeśli nie udało Ci się uzyskać pomocy przeglądając wiki czy pytając w grupie wsparcia - wyślij zgłoszenie na naszą JIRĘ (system śledzenia i rozwiązywania błędów). Aby uzyskać jak najlepszą pomoc dostarcz wszystkie podstawowe informacje.

getting_help_pl.txt · Last modified: 2012/03/14 11:38 by panterapolnocy